🤍 WSZYSTKIE PRODUKTY OZNACZONE "24H" WYSYŁAMY TEGO SAMEGO LUB NASTĘPNEGO DNIA 🤍

Gry planszowe tryktrak i szachy XL / Small Foot Design

Dostępność: NA ZAMÓWIENIE
Wysyłka w: 3 - 14 dni
Cena: 169,90 zł 169.90
Cena netto: 138,13 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Drewniana walizka z 2 grami - szachy i tryktrak. Pionki mają wymiary (3,8 x 0,7 cm) mniejsze i duże pionki (3,5 do 7,5 cm). Gry sprawiają, że wszyscy zapominają o szybko mijającym czasie. Przeciwnicy dysponują zestawami bierek w odmiennych kolorach. W skład każdego z nich wchodzi szesnaście bierek: król, hetman, dwa gońce, dwa skoczki, dwie wieże oraz osiem pionów. Grę zawsze rozpoczynają białe, co daje im pewną inicjatywę w początkowej fazie partii. Gracze na zmianę wykonują posunięcia swoimi bierkami zgodnie z zasadami ruchu dla danej bierki i jeśli wejdzie ona na pole zajmowane przez przeciwnika, zbija jego bierkę. Zasadniczo szachy są bardzo proste i łatwe do nauczenia, trudność polega na zdolności przeciwnika do wystawienia Cię na próbę. Dlatego ta gra pomaga rozwiązywać problemy, zwiększa koncentrację, poprawia pamięć i zwiększa IQ.

Odnośnie tryktraka natomiast: Gracz posługujący się pionkami czarnymi porusza się po polach oznaczonych na rysunku od liczby 1 do 24. Gracz posiadający piony czerwone porusza się w przeciwnym kierunku – od 24 do 1. Po rzucie może przesunąć swe dwa pionki o liczby wskazane na kostkach (lub jednym pionem dwa razy). Piony można przestawiać wyłącznie na pola, na których nie znajdują się co najmniej dwa piony przeciwnika. Wyjątkowym rzutem jest tak zwany „dubel” (ta sama liczba oczek na obu kostkach), który daje łącznie cztery ruchy o wskazaną liczbę oczek. W ostatniej fazie gracz musi doprowadzić wszystkie swe pionki do „domu”. Dla gracza z czarnymi pionkami są to pola oznaczone numerami 19–24. Dopiero wtedy może zdejmować pionki z planszy. Odbywa się to poprzez wyrzucenie kostką liczby oczek potrzebnej pionkowi do opuszczenia planszy. Jeżeli gracz wyrzuci 6, a nie posiada pionków na szóstym polu (licząc od krawędzi planszy), to może zdjąć pion z kolejnego pola. W czasie gry można zbijać. Zbicie polega na umieszczeniu swego pionka na polu, na którym znajduje się pojedynczy pionek przeciwnika (tzw. „blotka”). Po biciu pionek zbity jest odkładany na bandę i przeciwnik nie może kontynuować gry, dopóki jego pionek najpierw nie wróci na planszę. By pionek wrócił na planszę, trzeba rzucić kostką i rozpocząć grę tym pionkiem tak, jak gdyby znajdował się on na polu zerowym.

Wymiary: 52 x 45 x 3 cm

Liczba graczy: 2

Materiał: Drewno

Waga: 1,64 kg

Dla dzieci: 6+

Small Foot to zabawki tworzone z pasją już od ponad 20 lat. Ta Niemiecka firma, skupia całą swoją siłę na tworzeniu drewnianych innowacji. Seria  „Small Foot Design” sprzyjają rozwojowi motoryki i kreatywności, oferując przy tym mnóstwo zabawy. Od książeczek i pluszaków dla najmłodszych po domki dla lalek, kulodromy i stoły bilardowe dla starszych. Nasz asortyment zabawek zawiera niemal 2500 pozycji.

Opinie o produkcie (0)

 

blog-filmy-dziecko-expert

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl