🤍 WSZYSTKIE PRODUKTY OZNACZONE "24H" WYSYŁAMY TEGO SAMEGO LUB NASTĘPNEGO DNIA 🤍

Ścieżka sensoryczna "Lodowiec" zestaw duży / Ence Pence

Dostępność: NA ZAMÓWIENIE
Wysyłka w: 3 - 7 dni
Cena: 595,00 zł 595.00
Cena netto: 483,74 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ścieżka sensoryczna "Lodowiec" zestaw duży / Ence Pence

Dyski sensoryczne są doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój sensoryczny dziecka. Chodzenie po zróżnicowanych fakturach i różnorodnym podłożu pobudza receptory dotykowe oraz proprioceptywne (czucia głębokiego), znajdujące się w stopach. Dzięki temu dziecko rozwija percepcję dotykową, równowagę i koordynację ruchową. Wrażenia dotykowe i wzrokowe przypominają te, których doświadczamy na leśnej ścieżce, morskiej plaży czy w kuchni. Dyski sensoryczne są również wspaniałą pomocą do ćwiczeń różnicowania dotykowego.  Ułożone obok siebie dyski sensoryczne stanowią idealną, naturalną, sensoryczną ścieżkę. 

Przezroczyste, szklane kamyki przypominają zamrożone krople. Opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne – dotykowe w trakcie badania dłońmi i mocniejsze – proprioceptywne w czasie chodzenia po nich. Patrzenie na lśniące w świetle kamyki stymuluje również zmysł wzroku.

Kostki lodu w pięknych odcieniach turkusu zapraszają do zabawy. Mocne i wysokie w swojej formie dają intensywne doznania, angażując zarówno zmysł dotyku, jak i propriocepcji.

Białe, gładkie kamyczki przywołują na myśl opadające płatki śniegu. Opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne. Dotykając ich stymulujemy czucie powierzchowne, natomiast chodząc po nich dostarczamy naszym stopom dodatkowo stymulacji proprioceptywnej. Białe, lśniące w świetle kamienie będą również zapewniały ciekawe doznania wzrokowe. 

Białe kamienie przywołujące na myśl bryły lodowe zapraszają do zabawy. Mocne i wysokie w swojej formie dają intensywne doznania, angażując zarówno zmysł dotyku jak i propriocepcji.

Biała faktura stworzona przez ziarenka ryżu budzi skojarzenia ze śniegiem i piękną białą zimą. Dotykanie i stąpanie po stworzonej przez ryż fakturze dostarcza średnio intensywnych bodźców dotykowych i proprioceptywnych.

Pomoc dydaktyczna "Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży Lodowiec" : 

Ze względu na naturalne pochodzenie komponentów, pomoc dydaktyczna może nieznacznie różnić się od zdjęcia.

Produkt przeznaczony do użytku pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej. 

Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. 

Wymiary:

  • Średnica : 30 cm
  • Grubość : 2 cm
  • W zestawie : 5 szt. dysków sensorycznych dużych

Opinie o produkcie (0)

 

blog-filmy-dziecko-expert

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl