🤍 WSZYSTKIE PRODUKTY OZNACZONE "24H" WYSYŁAMY TEGO SAMEGO LUB NASTĘPNEGO DNIA 🤍

Dywan do zabawy - Miasto / Small Foot Design Dywan do zabawy - Miasto / Small Foot Design
Cena: 114,90 zł (netto: 93,41 zł )
szt.
zobacz więcej

Akcesoria do pokoiku dziecięcego

Przygotowanie potrzebnych artykułów dla nowo narodzonego dziecka może być ekscytującym doświadczeniem, od przeglądania Pinteresta w poszukiwaniu pomysłów po wybranie wszystkich uroczych artykułów dziecięcych. Łatwo jest skoncentrować się na przyjemnych elementach — na przykład na wyborze pościeli do łóżeczka lub wybieraniu grafiki ściennej — ale są też inne praktyczne rzeczy do rozważenia, na które będziesz chciał poświęcić tyle samo uwagi, gdy myślisz o kolejnych miesiącach. Pokój dziecięcy powinien być nie tylko przytulny i przyjazny, ale także bezpieczny i funkcjonalny, aby każdy mógł spokojnie w nocy zasnąć. Przebudowa i umeblowanie pokoju, który prawdopodobnie był domowym biurem lub niewykorzystanym jeszcze pomieszczeniem, wymaga czasu, pamiętaj, aby rozpocząć około trzy miesiące przed przybyciem dziecka; jeśli masz czas i energię, aby zająć się tym jeszcze wcześniej, jeszcze lepiej. Aby upewnić się, że niczego nie przegapisz, postępuj zgodnie z naszą listą, przygotowując pokój dziecka.

Najpierw myśl o bezpieczeństwie

 • Zakończ malowanie i tapetowanie co najmniej osiem tygodni przed narodzinami dziecka, które powinno znajdować się na szczycie listy potrzebnych do zrobienia rzeczy. Zostaw otwarte okna, aby zapewnić wentylację aż do przybycia dziecka. Te czynności uwalniają potencjalnie szkodliwe opary, ale ich wcześniejsze zakończenie powinno wyeliminować ryzyko dla dziecka.
 • Sprawdź, czy żadna z listew łóżeczka nie jest oddalona od siebie o więcej niż 5 centymetrów oraz czy wszystkie śruby i wkręty są dokręcone i nie odstają. Upewnij się, że między materacem a łóżeczkiem nie ma szczelin i zwróć uwagę na małe części lub plastikowe osłony. Materac powinien być twardy, aby zachowywać swój kształt i powinien być płaski.
 • Jeśli to możliwe, pozwól aby w pokoju były drewniane panele zamiast dywanu od ściany do ściany. Są łatwiejsze do czyszczenia i nie zawierają tak dużo kurzu wywołującego alergie.
 • Jeśli już położysz jakiś mały dywanik przymocuj go do podłogi taśmą dwustronną. Nie chciałbyś się poślizgnąć, gdy dziecko jest w twoich ramionach!
 • Umieść łóżeczko z dala od okien i używaj osłon okiennych. Odetnij również wszelkie sznurki do rolet lub zasłon lub umieść je poza zasięgiem.
 • Przymocuj wszystkie ciężkie meble do ściany, aby nie przewróciły się w razie przypadkowego uderzenia.
 • Czujnik dymu i dwutlenku węgla to ostatnio coraz popularniejsze wyposażenie pokoju dziecinnego.

Pomyśl o komforcie

 • Zwróć uwagę, gdzie światło wpada do pokoju. Nie umieszczaj łóżeczka w miejscu, gdzie rano jest bezpośrednio nasłonecznione lub przez całą noc znajduje się pod światłem latarni.
 • Nie zapomnij o miejscu, w którym możesz usiąść i spraw, aby było wygodnie. Spędzisz dużo czasu na czytaniu bajek czy śpiewaniu kołysanek.
 • Trzymaj wszystkie artykuły na pieluchy blisko przewijaka, dzięki czemu nie musisz oddalać się od dziecka, aby cokolwiek dosięgnąć.
 • Blask lampki nocnej służy nie tylko ukojeniu dziecka — służy również zaspanym rodzicom, aby uniknąć potknięcia się, gdy muszą przyjść do pokoju dziecięcego w środku nocy na karmienie.
 • Pamiętaj o termometrze, optymalna temperatura dla dziecka to 20 - 22 stopnie.
 • Karuzela to o wiele więcej niż tylko ładny akcent na łóżeczku dziecka. Może pomóc im zasnąć, więc szukaj takiego z delikatnymi kolorami i kształtami.

Pomyśl o przyszłości

 • Dowiedz się, ile potrzebujesz miejsca do przechowywania… a następnie zaplanuj dwa razy więcej miejsca (docenisz tą radę).
 • Upewnij się, że jest miejsce na zastąpienie łóżeczka łóżeczkiem, gdy dziecko podrośnie.
 • Może się wydawać, że jest daleko, zanim dziecko zacznie raczkować, ale osłony gniazdek elektrycznych to podstawa w pokoju dziecięcym. Zabezpiecz teraz wszystkie gniazdka, abyś nie musiał się o nie martwić później.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl