serce.png Wysyłka zamówień PN-PT do godziny 14.00! serce.png

Ostatnie wpisy na Blogu

Wyprzedź trendy dzięki naszym wpisom.
 • Fakty i mity na temat wpływu słodyczy na zdrowie dziecka

  Fakty i mity na temat wpływu słodyczy na zdrowie dziecka

  Słodycze są obecne w życiu większości dzieci i niestety często są traktowane jako podstawowa forma nagrody, przekąski czy nawet posiłku. Jednakże, jak wpływają one na zdrowie dziecka? W tym blogu omówimy fakty i mity na temat wpływu słodyczy na zdrowie dziecka.

  Autor Ania kwi 1, 2023

  Czytaj więcej
 • Czy mogę jeść kabanosy w ciąży?

  Czy mogę jeść kabanosy w ciąży?

  W czasie ciąży kobiety często zastanawiają się, co powinny jeść, aby zapewnić sobie i rozwijającemu się dziecku odpowiednią ilość składników odżywczych. Jednym z pytań, które często pojawiają się w tym kontekście, jest czy można jeść kabanosy w ciąży. Oto odpowiedź na to pytanie.

  Autor Ania kwi 1, 2023

  Czytaj więcej
 • Dlaczego nie można podawać miodu niemowlętom

  Dlaczego nie można podawać miodu niemowlętom

  Miód jest popularnym produktem spożywczym na całym świecie i jest uważany za zdrowy składnik w diecie dorosłych i dzieci. Jednak niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie powinny spożywać miodu. W tym blogu omówię, dlaczego nie można podawać miodu niemowlętom i jakie ryzyko to niesie.

  Autor Dominika kwi 1, 2023

  Czytaj więcej
 • Co oznacza wskaźnik normy AFI?

  Co oznacza wskaźnik normy AFI?

  Wskaźnik normy AFI (ang. Amniotic Fluid Index) jest to miara ilości płynu owodniowego w macicy kobiety w ciąży. Płyn owodniowy jest istotny dla rozwoju płodu i zapewnienia mu odpowiedniego środowiska do wzrostu i rozwoju.

  Autor Dominika kwi 1, 2023

  Czytaj więcej
 • Antydepresanty w ciąży jakie można stosować

  Antydepresanty w ciąży jakie można stosować

  Depresja to choroba, która może dotknąć każdego, w tym kobiety w ciąży. Jest to trudny czas w życiu każdej przyszłej matki, ponieważ musi ona zmierzyć się z wieloma wyzwaniami i zmianami, zarówno fizycznymi, jak i emocjonalnymi. Niestety, ciąża nie jest wolna od ryzyka wystąpienia depresji, a w niektórych przypadkach może to prowadzić do poważnych konsekwencji zarówno dla matki, jak i dziecka.

  Autor Dominika mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Pochwa po porodzie – wygląd i zmiany

  Pochwa po porodzie – wygląd i zmiany

  Poród to wyjątkowe i piękne wydarzenie, ale dla kobiet wiąże się on również z fizycznymi zmianami i niejednokrotnie dyskomfortem, w tym z pochwą. Warto wiedzieć, że po porodzie pochwa ulega pewnym zmianom, aby dostosować się do nowych wymagań, jakie stawia przed nią macierzyństwo. Oto kilka informacji, które pomogą lepiej zrozumieć, co się dzieje z pochwą po porodzie.

  Autor Ania mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Co powinna zawierać paczka powitalna dla noworodka?

  Co powinna zawierać paczka powitalna dla noworodka?

  Z przyjściem na świat nowego członka rodziny, wiele osób zastanawia się, co powinno zawierać w paczce powitalnej dla noworodka. Paczka powitalna to wyjątkowy prezent, który ma na celu pomóc rodzicom w pierwszych dniach życia dziecka. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, co powinno znaleźć się w paczce powitalnej dla noworodka.

  Autor Ania mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Czym jest plamienie implantacyjne?

  Czym jest plamienie implantacyjne?

  Często podczas planowania ciąży lub w pierwszych tygodniach po zapłodnieniu, kobiety zwracają uwagę na wszelkie zmiany w swoim ciele. Jednym z takich objawów jest plamienie implantacyjne. Czym jest, kiedy się pojawia i ile trwa? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

  Autor Dominika mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Jak rośnie brzuch w ciąży tydzień po tygodniu

  Jak rośnie brzuch w ciąży tydzień po tygodniu

  Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, pełen nie tylko emocji, ale także wielu zmian w ciele. Jednym z najbardziej widocznych objawów ciąży jest rosnący brzuch. Jak jednak rośnie brzuch w ciąży tydzień po tygodniu? Czy jest to proces równomierny, czy może zależy od indywidualnych cech organizmu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

  Autor Dominika mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Skoki rozwojowe niemowląt

  Skoki rozwojowe niemowląt

  Skoki rozwojowe niemowląt to okresy, podczas których dziecko rozwija się znacznie szybciej niż zwykle. Podczas tych faz dziecko może być bardziej wymagające, niepokojące i potrzebować więcej uwagi i opieki ze strony rodziców. W tym artykule omówimy, czym są skoki rozwojowe niemowląt, jakie są ich objawy oraz jak można pomóc dziecku przejść przez ten okres.

  Autor Dominika mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Czy pora roku, w której dziecko przyszło na świat ma jakiś wpływ

  Czy pora roku, w której dziecko przyszło na świat ma jakiś wpływ

  Czy pora roku, w której dziecko przyszło na świat ma jakiś wpływ na jego rozwój i zdrowie? To pytanie nurtuje wielu rodziców, a także naukowców. Oto kilka faktów na ten temat.

  Autor Ania mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Pozycje seksualne, które zwiększają szansę na zajście w ciążę - fakty i mity

  Pozycje seksualne, które zwiększają szansę na zajście w ciążę - fakty i mity

  Temat pozycji seksualnych i wpływu na szansę zajścia w ciążę jest dość kontrowersyjny i wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Istnieją pewne pozycje, które sugeruje się jako korzystne dla zapłodnienia, ale niektóre z tych informacji są bardziej mitem niż faktem. W tym artykule omówimy najczęściej wymieniane pozycje i dowiemy się, jakie jest ich faktyczne znaczenie dla szansy na zajście w ciążę.

  Autor Ania mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Mało znane imiona dla dziewczynki - 20 propozycji

  Mało znane imiona dla dziewczynki - 20 propozycji

  Wybierając imię dla swojej córki, wiele rodziców zwraca uwagę na popularność danego imienia. Jednak, podobnie jak w przypadku chłopięcych imion, istnieje wiele mało znanych i nietypowych imion, które warto rozważyć. Takie imiona mogą być ciekawą alternatywą dla bardziej powszechnych i popularnych imion dla dziewczynek.

  Autor Ania mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Mało znane imiona dla chłopca - 20 propozycji

  Mało znane imiona dla chłopca - 20 propozycji

  Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja, która wpływa na całe jego życie. Niektórzy rodzice szukają imion popularnych, aby ich dziecko miało łatwiej się integrować z rówieśnikami, inni z kolei preferują imiona oryginalne, które będą wyróżniać ich dziecko spośród innych. Dzisiaj skupimy się na mało znanych chłopięcych imionach, które warto rozważyć przy wyborze imienia dla syna.

  Autor Dominika mar 26, 2023

  Czytaj więcej
 • Kalendarz płci Majów na 2023 rok

  Kalendarz płci Majów na 2023 rok

  Kalendarz płci Majów jest jednym z wielu kalendarzy płci stosowanych na świecie. Ten antyczny kalendarz, wykorzystywany przez Majów, określa płeć dziecka na podstawie wieku matki w momencie poczęcia i miesiąca kalendarzowego. Według Majów, każdy miesiąc jest związany z jednym z dwóch zwierząt totemicznych, co jest uwzględnione w ich kalendarzu płci.

  Autor Dominika mar 19, 2023

  Czytaj więcej
 • Jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi u dziecka

  Jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi u dziecka

  Zachowania agresywne u dziecka są częstym problemem wśród rodziców. Może to obejmować uderzanie, kopanie, gryzienie, szarpanie, rzucające przedmiotami lub przewracające meble. Takie zachowania mogą być trudne do kontrolowania i wpływać negatywnie na życie rodziny. W tym artykule omówimy kilka wskazówek, jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi u dziecka i jak nauczyć je radzenia sobie w konstruktywny sposób.

  Autor Dominika mar 19, 2023

  Czytaj więcej
 • Wpływ tiktok'a, a wychowanie dzieci

  Wpływ tiktok'a, a wychowanie dzieci

  TikTok stał się jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Jest to aplikacja, która umożliwia użytkownikom tworzenie i udostępnianie krótkich filmów wideo. Wiele osób, zwłaszcza młodszych, spędza na TikToku wiele czasu każdego dnia. Wpływ tej aplikacji na wychowanie dzieci jest ogromny i warto o nim porozmawiać.

  Autor Ania mar 19, 2023

  Czytaj więcej
 • Jak bawić się z dzieckiem autystycznym?

  Jak bawić się z dzieckiem autystycznym?

  Dziecko z autyzmem może mieć trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych i w komunikowaniu się z otoczeniem. Jednym ze sposobów na poprawę tych umiejętności jest zabawa. Zabawa może pomóc dziecku w rozwoju społecznym, emocjonalnym i poznawczym. W tym artykule omówimy kilka wskazówek, jak bawić się z dzieckiem autystycznym.

  Autor Dominika mar 19, 2023

  Czytaj więcej
 • Dieta w ciąży - Kolejne 5 praktycznych przepisów na zdrowy posiłek

  Dieta w ciąży - Kolejne 5 praktycznych przepisów na zdrowy posiłek

  W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści wynikających z zdrowego stylu życia. Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednia dieta, zwłaszcza dla przyszłych mam. W końcu to od posiłków kobiety w ciąży zależy prawidłowe rozwoju płodu oraz zdrowie matki. Wszystkie są łatwe do wykonania i dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Zachęcam do zapoznania się z nimi i eksperymentowania w kuchni!

  Autor Ania mar 19, 2023

  Czytaj więcej
 • Dieta w ciąży - 5 praktycznych przepisów na zdrowy posiłek

  Dieta w ciąży - 5 praktycznych przepisów na zdrowy posiłek

  Dieta w ciąży jest kluczowa dla zdrowia i rozwoju dziecka. Wiele przyszłych mam zastanawia się, co powinny jeść, aby zapewnić sobie i swojemu dziecku odpowiednią ilość składników odżywczych.

  Autor Ania mar 19, 2023

  Czytaj więcej

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: